6.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
- REKLAMA -magazín
DomůRady a NávodyŠest osvědčených aplikací pro rodiče

Šest osvědčených aplikací pro rodiče

Doba technologií ovlivňuje také péči o děti a jejich výchovu.

Mnohé aplikace mohou být pro rodiče výbornými pomocníky.

Dokáží děti pohlídat, motivovat k pomoci v domácnosti či sledovat jejich bezpečnost na cestě ze školy i ve virtuálním prostředí.

Poznejte šest osvědčených aplikací, které jsou chytré, praktické a ověřené.

První pomoc – pro dospělé i děti
Aplikace první pomoci by neměla chybět v žádném mobilu, bez ohledu na to, zda jste rodič nebo ne. S příchodem nového člena domácnosti se však jedná o naprostou nezbytnost.

Velkou výhodou všech aplikací první pomoci je, že vás krok za krokem obrázky i písemně provedou první pomocí při nejčastějších úrazech a stavech ohrožujících život. Vyzkoušet můžete například českou aplikaci První pomoc, která zohledňuje i specifika první pomoci dětí.

Výborná je však i aplikace Britského červeného kříže, která je speciálně věnována dětským zraněním a je vytvořena tak, aby ji uměli obsloužit a využít i děti.

Aplikací, které fungují na principu vysílaček, je mnoho. Za pozornost stojí jednoduchá a velmi účelná česká aplikace Chůva.

Ta snímá zvuk v místnosti, a když zaznamená pláč či jiné zvuky signalizující, že se dítě vzbudilo, zatelefonuje na výchozí číslo.

Chůvička má navíc funkci, tišení dětí předem zvolenou melodií nebo nahrávkou rodičovského hlasu a nahrává všechny zvuky v místnosti. Zpětně si tedy můžete přehrát, co se dělo během noci a dokonce si tyto zvuky i poslat na e-mail.

ChoreMonster – pomocník pro pomocníky
Pokud vás omrzelo neustále dětem připomínat, co mají dělat, vyzkoušejte hravou aplikaci ChoreMonster, která patřila mezi hity roku 2015. Jedná se o jednoduchý princip bodovací nástěnky v přitažlivé verzi s příšerkami, které musí zvládnout nejednu fušku.

Děti za každou vykonanou práci jako pomoc s prádlem, úklid hraček či špinavého nádobí získávají body, které později přemění na vlastní odměnu.

Tou může být hodina hraní na X-boxu, výlet dle vlastního výběru nebo cokoli na čem se s rodiči předem dohodnou. Rodiče určují nejen odměny, ale také počet bodů za konkrétní činnosti.

Pro mnohé matky a mnohé otce je nejtěžším úkolem rodičovství uspávání dětí. Když nezabírá zpívání, nošení ani kojení, je na místě vyzkoušet takzvaný bílý šum.

Ano, mnohé děti nejlépe usnou při monotónním zvuku vysavače či fénu.

White Noise Baby nabízí širokou nabídku uspávacích zvuků. Vybrat si můžete tlukot srdce, zvuk jedoucího vlaku, fén na vlasy, tikot hodin či zvuk šumění v mušle.

Aplikace dokáže postupně snižovat intenzitu až do úplného vypnutí, ale i opětovně zvuk zapnout poté, co zaznamená pláč. Využívat ji můžete iv šetřícím režimu.

Rodičovská kontrola – ochrana před nevhodným obsahem
Každý rodič, který svému dítěti dal mobilní telefon, stojí před otázkou, jak jej ochránit před nevhodným obsahem a jak korigovat čas jeho připojení. Řešením je aplikace firmy Eset Parental Control, která rodičům dává do rukou rozumný nástroj pro kontrolu.

Aplikace zohledňuje věk dítěte a blokuje pornografii či stránky s on-line hazardem. Rodičům navíc umožňuje nastavit časový limit, který dítě může na zařízení strávit, dokáže dítě lokalizovat a upozornit ho, aby se ozvalo rodičům v případě, že při hraní ztratilo pojem o čase.

Výhodou Rodičovské kontroly je otevřená komunikace směrem k dětem. I ony mohou požádat o výjimku na konkrétní stránku či prodloužení limitu. Rozhraní je navíc navrženo tak, aby bylo srozumitelné pro všechny věkové kategorie.

Life360 – rodinné GPS
Zejména u větších dětí, které navštěvují školy a kroužky dále od bydliště, oceníte lokalizační aplikaci Life360, která dokáže najít jednotlivé členy rodiny a na mapě ukázat jejich polohu.

Aplikace vás upozorní na to, zda dítě dorazilo do cíle, díky čemuž mu už nemusíte neustále telefonovat a kontrolovat jej.

Life360 navíc usnadňuje pátrání po ztracených telefonech a má k dispozici také Panic spouštěč, který upozorní všechny členy rodiny na to, že se někdo z nich nachází v nebezpečí.

- REKLAMA -magazín

Nejnovější články

Ostatní právě čtou