6.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
- REKLAMA -magazín
DomůPrůmyslPrůmyslové podniky mohou předkládat žádosti na finance z Modernizačního fondu

Průmyslové podniky mohou předkládat žádosti na finance z Modernizačního fondu

Rozpočet fondu je 350 milionů eur.

Průmyslové podniky mohou předkládat žádosti na poskytnutí prostředků z Modernizačního fondu.

Jedná se o schéma státní podpory na dekarbonizaci průmyslu.

Rozpočet fondu je 350 milionů eur. Ministerstvo životního prostředí spustilo výzvu koncem března, informuje o tom na svém webu. Výzva potrvá do konce června.

Pomoc je zaměřena na opatření na dekarbonizaci a energetickou účinnost v průmyslových zařízeních, která neprodlužují využívání tuhých fosilních paliv.

„To povede k výraznému snížení emisí skleníkových plynů, postupnému vyřazování fosilních paliv, lepší energetické účinnosti, jakož i spravedlivému přechodu v regionech závislých na uhlíku,“ uvedl envirorezort.

Záměrem schématu je podle ministerstva přispět ke snížení emisí skleníkových plynů. Podporuje tak dosažení národních, evropských i globálních klimatických cílů podle pařížské dohody.

„Pomoc v rámci režimu státní podpory bude poskytnuta na dekarbonizaci výrobních procesů a zlepšení energetické činnosti průmyslových podniků, které jsou součástí evropského systému obchodování s emisními kvótami,“ přiblížilo ministerstvo.

Evropská investiční banka v říjnu 2022 potvrdila režim státní podpory na dekarbonizaci průmyslu jako prioritní investici.

První platba na uvedené schéma byla z banky vyplacena Slovensku v objemu 350 milionů eur v prosinci 2022. Předpokládaná výše státní podpory na dekarbonizaci průmyslu na roky 2022 až 2030 je 750 milionů eur.

Modernizační fond je podpůrný mechanismus zřízený Evropskou unií v rámci evropského systému obchodování s emisními povolenkami.

- REKLAMA -magazín

Nejnovější články

Ostatní právě čtou