6.7 C
Brno
Čtvrtek, 1 června, 2023
- REKLAMA -magazín
DomůVýrobaGoogle Mapy budou ještě detailnější a barevnější

Google Mapy budou ještě detailnější a barevnější

Upraví také některé mapy ulic.

Mapy od Google dostanou tento týden nový vzhled. Jednotlivé geografické oblasti budou ještě detailnější a barevnější než dosud.

Aktualizace se postupně projeví u všech uživatelů a ve všech oblastech, kde jsou Google Mapy dostupné.

Mapa Islandu před a po aktualizaci. Na nových mapách je snazší rozeznat hustotu zeleně na různých místech a také ledovec Vatnajökull na východě. Maroko před a po aktualizaci. Mapa národního parku Mt. Rainer nyní ukazuje také sněhovou pokrývku. Hranice parku vyznačuje tmavší zelená barva.

Nový vzhled map vychází z bohaté databáze satelitních záběrů, které Google také nabízí přes svoji službu.

Rysy ze snímků přenesly do map pomocí algoritmu. Uživatelé si tak budou umět lépe představit místní přírodu a snáze rozeznají na mapách pláže, zeleň či ledové čepice.

V případě lesů budou například různé odstíny zelené značit hustotu porostu – nejhustěji budou vyobrazeny tmavou zelenou.

Úprava map se projeví iv některých městských oblastech – například silnice budou mít šířku v měřítku. Rovněž by se na mapách měly objevit i chodníky či průchody pro chodce.

Detailní mapy ulic představí Google v následujících měsících pro Londýn, New York a San Francisco a později také pro další města.

- REKLAMA -magazín

Nejnovější články

Ostatní právě čtou